Web Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır

Web tasarımı yapmak yorucu ve zor bir süreçtir. Özellikle orta ve küçük çaplı bir işletme iseniz dışarıdan tasarımcı, programcı veya ajans ile anlaşmanız doğru bir karar olacaktır. Bu tasarımcılar sitenize zaman ve emek harcayarak etkili ve uzun vadede size getirisi olabilecek şirketler için olağanüstü tasarımlar oluştururlar. web tasarım yapan firmalarının tasarım konusunda deneyim sahibi oldukları için bu süreç onlar için daha kolaydır. Size web tasarımı konusunda bazı bilgiler vermekten memnuniyet duyarız.

Web Tasarımı Hakkında Bilgi

Firmaların gelecek ve bugünkü vizyonunu arama motorlarında kolayca bulunabilen web tasarımları yapmak ve ziyaretcilerine iyi bir deneyim yaşatmaktadır.

Çalışmada önceliğimiz web sitesinin şirketin amaçlarına hitap etmesi ve ziyaretçi üzerinde olumlu bir etki bırakmasıdır. Ziyaretcinin tekrar siteyi ziyaret etmesi için web sayfasının akılda kalıcı bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. Tasarım denilince akla sadece renkler, çizgiler gelmemelidir. Web tasarımı konusunun içine web sitesinde hangi ögelerin konulacağı, bu ögelerin yerleşimi, içerikleri gibi birçok alan girmektedir. Bazı renkler, bazı yazı tipleri, logo, slogan, iç sayfa düzenlemeleri, imaj için değerlidir. Örnek vermek gerekirse site içerisindeki mavi renkler güven hissi uyandırırken, koyu renkler ciddiyeti yansıtır. Bir web sitesi ziyaretcileri cezbeden bir tasarıma sahip olması, yaptığı işle ilgili doğru bilgileri vermesi gerekmektedir. Web sayfası oluşturmak doğru şekilde yönlendirme ile gerçekleşir ve burada tasarım firmasına da çok önemli bir görev düşmektedir. Web sayfası yapılan firmanın ise, etkileyici içerik ve doğru anahtar kelimelerle çalışmaya katkı yapması, çalışmanın başarıya ulaşmasında çok büyük bir etkendir.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. İzleyeceğiniz stratejiler hakkında size bilgi ve tecrübelerimizi aktarmaktan ve web tasarımının nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermekten mutluluk duyarız.

İnternet üzerinde şirketinizin kimliğini yansıtan başarılı bir web sitesi için içeriğin sürekli olarak güncellenmesi gerekmektedir. Mevcut bir web sayfanız varsa ve arama motorlarında çıkan sayfalarınızı kaybetmemek için şirketinizin site tasarımınızı değiştirmek istemiyorsanız endişelenmeyin. Yaptığımız web tasarımlarında sitelerin mevcut indekslenen sayfaları kaybolmaz.

Sizde şirkenizin web saydasına değer katmak ve daha fazla ziyaretciye ulaşmasını sağlamak için bize güvenebilirsiniz. Böyle bir çalışmada;

  • Logo tasarımı (kimlik ve marka sembolü)
  • Kırtasiye (Antetli + kartvizit + zarflar, vs.)
  • Pazarlama Ekipmanları (broşürler, kitaplar, web siteleri, vs.)
  • Giyim Tasarımları (çalışanlar tarafından giyilen ürünler)
  • Tabela (İç ve dış tasarım)
  • Web Tasarımcılar için Png Bayrak Resimleri

gibi etkenler birbirini tamamlayan en önemli unsurlardır. Bütün bunların doğru şekilde analiz edilip yaratılması sizi başarıya ulaştıracaktır.

Web Sayfası Tasarımı

Web sayfası tasarımı yaparken tasarımcılar müşterilerinin uzun vadeli ve stratejik amaçlarını düşünmeleri gerekmektedir. Çünkü iyi tasarımlar estetik açıdan iyi olurlar. İyi tasarımlar ilerisi düşünülerek yapılır. İnternet ortamında siteler her gün değişmektedir ve web tasarımcılarının görevi bu sitelerdeki değişiklikleri gerçekleştirmektir. Tasarım yaparken iyi düşünürsek ve iyi tasarımlar çıkarırsak web geleceğini biz şekillendirmiş oluruz.

Her Platformda Çalışan Web Sayfası Tasarımları

Son zamanlarda, gelişen bu web ortamında web sitelerinin geleceği ile ilgili çeşitli makaleler yazılmakta. Tüm bu makaleler şuna dikkat çekmektedir. Web sayfaları çok daha değişken ve hayal edebileceğiniz her platformda çalışacak uyumlulukta olmalıdır. Bunu yapabilmek için biraz zaman harcamak gerekmektedir. Web tasarımcıları eskiye oranla çok daha fazla, farklı platform ve cihazlardan gelebilecek müşterileri düşünmeli, buna uygun tasarımlar yapmaları gerekmektedir.

Tasarımcılar bu değişen web ortamında yer edinmeleri için tasarım planlama ve stratejilerini değiştirmeleri gerekmektedir. Web ortamı değişmektedir ve web sayfası tasarımcıları bu değişime yardım etmelidirler.

Hizmetlerimiz Firma İletişim Bilgileri
Kazım Dirik Mahallesi 166 Sokak Küçükpark
No:5 K:1 D:1 Bornova / izmir
0(232) 374 22 22
iletisim@armateknik.com.tr
Armateknik Blog
Bizimle Bağlantı Kurun
Web Tasarım Talep Formu Talep Gönder