Web Tasarım Aşamaları Nelerdir?

İzmir Web Tasarımı Web tasarımına ilk olarak plan yapmanız gerekmektedir. Web sitesi üzerinden geri dönüş alabilmeniz için kullanacağınız kaynakların web siteniz için uygun olması gerekmektedir. Planlamayı şirket sahipleri ile birlikte ortak olarak oluşturun. Bu süreçte işverenlerden veya yetkililerden gereksiz bilgi almamaya çalışın. Tasarım sırasında çok fazla gereksiz bilgi hedefe odaklı olmayan karışık web tasarımları yapmanıza neden olur.

Web tasarım aşamaları basitçe üç adımdan oluşmaktadır.
  • » Görsel Tasarım Oluşturma
  • » Kodlama Aşaması
  • » SEO Optimizasyonu

İdeal olan firmada yetkili olan bir kişi ile planlamanızı yapmanızdır. Bu ortak planlama tasarım sürecinin daha hızlı olmasının yanında tasarım ekibinizin sizden gelecek doğru veriler ile bu süreci daha verimli bir şekilde tamamlamasını sağlar. Firmadan aldığınız ve kendi imkanlarınız ile topladığınız bilgilerin tamamının ana sayfada kullanılmasına özen göteriniz. Genelde geçikmiş veya tamamlanamamış web sitelerinin bir numaralı sebebi içerik sağlanamamasıdır.

İçerik ve tasarım sürecinde şirket yetkilisi sayfalarda hangi bilgilerin olması gerektiğini size iletmesi gerekir. Web tasarımları içeriklerinde firmadan alınan bilgiler dışında, farklı kaynaklardan bilgileri de kullanırsanız hazırladığınız web sitesi daha başarılı olur.

Hazırlanan içeriği site yönetim paneline aktardıktan sonra kontrol panelinde görünüm düzenlemeleri yaparak sitenizde içeriğin nasıl göründüğünü kontrol edin. Görünümde aksaklıklar varsa onları düzenleyin. Ziyaretçiler farklı tarayıcılardan sitenize giriş yapacakları için çok kullanılan tarayıcılarda içeriğinizi kontrol edin.

Web Tasarım Adımları

1.Web Sayfası Tasarımını Planlama

Birçok web sitesinin kaderi bu planlama aşamasında belli olur.Şunu kabul edelim; bir web sitesini başarılı hale getirmek için nelerin gerekli olduğunu iyi biliyoruz.

2.Web Tasarımlarının Araştırılması

Tasarım aşamasının en zevkli kısmı planlama yapmaktır. Tabi bu sürekli böyle olmaz. Tasarımcılar bu aşamada web sayfası tasarımlarını en iyi şekilde yapmak için kendi kişisel araştırmalarını yaparlar.

Ne Yapacağınıza Karar Verme

Bu aşama tasarımınızın belirginleştiği bir kısımdır. Birçok şey gözden kaçabilir. Bu aşamada web sayfası etkili tasarımıyla hedefine ulaşmış olması gerekir.

3.Site İçeriğinin Hazırlanması

İçerik her zaman en önemli kısımdır. Web sayfaları içerik olmadan var olamazlar. Web sayfası için hazırlanan içerikler geleceğe yönelik olmalı ve her yerden gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılaması gerekmektedir.

Sonuç :

Gördüğünüz gibi web ortamı sürekli değişiyor. Web sayfası tasarımı yapanlar bu değişen internet ortamını estetik açıdan daha iyi hale getirmelidir. Bunu yapmanın birçok yolu vardır ama biz burada yüzeysel olarak web sayfası tasarımını açıkladık.

Hizmetlerimiz Firma İletişim Bilgileri
Kazım Dirik Mahallesi 166 Sokak Küçükpark
No:5 K:1 D:1 Bornova / izmir
0(232) 374 22 22
iletisim@armateknik.com.tr
Armateknik Blog
Bizimle Bağlantı Kurun
Web Tasarım Talep Formu Talep Gönder