Mobil Web Tasarım

Web sitesi ziyaretcileri değişik çözünürlükte ve özellikte mobil cihazlardan internet sitelerini ziyaret etmektedirler. Ziyaretcilerinize ev dışında, gündelik hayatlarında da ulaşmak istiyorsanız mobil uyumlu web sitesi yaptırmanız gerekmektedir. Mobil uyumlu web sayfası hazırlayan şirketler izmir web siteleri arasında üst sıralara çıkmaktadır.

Online ortam giderek mobil merkezli olmaktadır. Mobil uyumlu web sayfası hazırlamayan şirketler web üzerinde arka sıralara düşmektedir. İş ile ilgili internet üzerinde aramalar yapan ziyaretçilerin büyük çoğunluğu akıllı telefonlar kullanmaktadır. Eğer şirketiniz bu ziyaretçilere iyi bir mobil deneyimi yaşatmazsa, marka güvenirliğini ve gelecek olan satışları kaybetmiş olur.

Web siteleri mobil uyumlu olmayan şirketlerin tercih edebilecekleri iki çözüm yolu vardır. Mevcut web sayfalarını farklı platformlarda görünecek şekilde tekrar tasarlayabilirler ya da sadece mobil uyumlu (m.sirketismi.com) web sayfası oluşturabilirler. Eğer mobil uygulama kullanılabilecek bir müşteri kitlesi varsa, akıllı telefonlar için yapılmış uygulamalar da oluşturabilirler.

Mobil uyumlu web siteler, mobil kullanan ziyaretçileri hedefleyen şirketinizi bir ileri seviyeye taşıyabilecek tasarımlardır.

  • Profesyonel ekibimiz, şirketinizi bir adım ileriye götürebilecek çarpıcı mobil siteleri planlar, tasarlar ve oluşturur.
  • Mobil uyumlu web sitelerini hızlı açılacak şekilde ve sitenizi ziyaret eden ziyaretçileri etkileyecek çarpıcı tasarımlar ile hazırlarız.

Mobil Tasarım Gerekli Mi?

Mobil Web Sayfası Tasarımı

Şirketler web sayfalarını mobil uyumlu hale getirerek markalarına fazlasıyla değer katabilirler. Mobil sitelerinde en çok yapılan iki hata vardır.

  • Mobil cihaz kullanan ziyaretçiler arama motoru sonuçlarından sitenin iç sayfasına girerler ve sistem ziyaretçiyi mobil sitenin anasayfasına yönlendirir. Ziyaretçi tekrar aynı sayfaya ulaşmak için site üzerinde gerekmeyen bir çaba sarfetmesi gerekmektedir.
  • İkinci yapılan en büyük hata ise mobil web sayfası ziyaretçiye masaüstü sitesinden farklı olarak birşey sunmamasıdır. Mobil web siteleri ziyaretçinin işini kolaylaştıracak öğeler içermelidir. Mobil web sitelerinde kullanılan öğeler (resimler,animasyonlar vb.) ana şirket sitesi ile aynı olmamalıdır.

Mobil Uyumlu Site Yapımı

Yapılan web tasarım siteleri ziyaretçinin bilgisayarındaki veya mobil telefonundaki ekran çözünürlüğüne uygun olarak değişebilen web sayfalarıdır. Web sayfası üzerindeki resimler, menüler, videolar, yazılar ziyaretçinin kullandığı tarayıcıya ve pencere boyutuna göre değişmelidir. Web sitelerinde amaç kullanıcının kullandığı mobil tarayıcı veya ekran boyutu ne olursa olsun ekranda tüm öğelerin düzgün gösterilmesidir. Mobil web tasarım yapılan sitelerde dikkat edilmesi gereken üç önemli öğe vardır.

  • » Dinamik Sayfa Alanları
  • » Boyutu Değişebilen Resimler
  • » Medya Sorguları

Bunun gibi daha birçok kullanabileceğiniz çeşitli düzeylerde yaklaşım, metot ve değişken bulunmaktadır. Ziyaretçiler üzerinde etki yaratabilmek için görsel öğeleri nasıl kullanacağımızı çok iyi bilmemiz gerekmektedir. Dinamik web siteleri tasarlamadan önce bazı süreçleri iyi anlamamız doğru olacaktır. Armateknik web tasarım firmaları arasında profesyonel yaklaşımı, müşterilerine vermiş olduğu güven, doğru çözümler ve kurumsal danışmanlık hizmetleri ile şirketinizin internet üzerindeki değerini arttırmakta ve arama motorlarında bulunabilirliğini sağlamaktadır. Bu çalışmada sizlerle işbirliği yapmaktan ve birlikte yol almaktan memnun olacağımızı bilmenizi isteriz.

Mobil web sayfası tasarımı oldukça karışık ve zordur. web tasarım programları ile bunu yapabileceğiniz gibi profesyonel tasarımcılara ve programcılara da sitenizin mobil verziyonunu yaptırabilirsiniz. Dinamik öğeler bu süreci oldukça karışık hale getirir. Masaüstü bilgisayarı için tasarladığınız web sayfası tabletlerde ve akıllı telefonlarda çok daha farklı gözükebilir. Bu demek oluyor ki web sitesi yaparken ek olarak iki adet tasarım yapmanız gerekiyor. İlki tabletler için (ekran genişliği 980 pikselden daha küçük), ikincisi akıllı telefonlar için.

Mobil Web Sayfası Neden Yaptırmalısınız ?

İnternet üzerindeki bu rekabette önde kalın. Mobil uyumlu web sayfası tasarımlarımızı kolay kullanılır, ziyaretçiler üzerinde etki bırakacak şekilde yaparız.

  • Müşterileriniz dışarda iken onlara ulaşma fırsatı yakalayın.
  • Sektörünüzde lider olun.
  • Çarpıcı tasarımlar ile tablet ve cep telefonlarında kolay gezinilebilir site ile müşterilerinizin işini kolaylaştırın.
Web Sitesi Kodlama Süreci

Yukarıda belirttiğimiz gibi mbil uyumlu web sitesi tasarımı yapmak için çeşitli yollar vardır. Aynı şekilde kodlama sürecinde kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Kodlamanızı yaparken sitenin üç farklı cihazda (masaüstü, tablet, mobil) görüntüleneceğini unutmayın.

Hizmetlerimiz Firma İletişim Bilgileri
Kazım Dirik Mahallesi 166 Sokak Küçükpark
No:5 K:1 D:1 Bornova / izmir
0(232) 374 22 22
iletisim@armateknik.com.tr
Armateknik Blog
Bizimle Bağlantı Kurun
Web Tasarım Talep Formu Talep Gönder